Atkritumi
Tiek uzstādīti konteineri dalītās atkritumu vākšanas sistēmai Piejūras reģionā PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 06 August 2009

Image3.augustā Talsu ielās varējām vērot, ka 26 dažādās vietās vecie atkritumu konteineri tika nomainīti pret mūsdienīgiem ES prasībām atbilstošiem dalīto atkritumu dzelteniem un zaļiem konteineriem. Konteineru uzstādīšana tuvākajās dienās notiks visa Talsu rajona robežās, kā arī Tukuma pilsētas un rajona teritorijās.

Lasīt tālāk...
 
Rekultivēs 25 normatīvo aktu prasībām neatbilstošas izgāztuves PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 30 July 2009

Šī gada jūlijā starp Vides ministriju kā atbildīgo iestādi un 14 pašvaldībām kā finansējuma saņēmējiem tika parakstītas vienošanās par 25 normatīvo aktu prasībām neatbilstošo izgāztuvju rekultivācijas projektu īstenošanu. Projektus īstenos ES Kohēzijas fonda līdzfinansētās 3.5.1.2.1. apakšaktivitātes „Normatīvo aktu prasībām neatbilstošo izgāztuvju rekultivācija” ietvaros.

Noslēgtās vienošanās Madonas novadā paredz rekultivēt 5 izgāztuves „Sūņi”, „Silnieki”, „Jurupe”, „Ienākškalniņš” un „Mālsala”. Aknīstes novadā - 4 izgātuves  „Kabatas”, „Urbāni”, „Bubuļi” un „Pāvulāni 1”. Ērgļu novadā – 3 izgāztuves „Lempēni”, „Sausnējas” un „Andrupi”. Savukārt, Smiltenes un Varakļānu novadā katrā pa 2 izgāztuvēm – attiecīgi „Smiltiņsils” un „Putnukalns”, kā arī „Vorza” un "Varakļāni". 

Lasīt tālāk...
 
Notiks starptautiskās naftas avārijas seku likvidācijas mācības Rīgas jūras līcī PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 29 July 2009

ImageŠ. g. 26. augustā Vides ministrija,  Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvalde un Nacionālo Bruņoto spēku Jūras spēku Krasta apsardze sadarbībā ar Helsinku komisiju (HELCOM), kas izveidota Baltijas jūras vides aizsardzībai, Rīgas jūras līcī rīkos ikgadējās starptautiskās mācības BALEX DELTA 2009, lai pārbaudītu Baltijas jūras valstu gatavību vienoti reaģēt uz naftas produktu noplūdēm.

Šīs ir lielākās jūras ārkārtas piesārņojuma novēršanas mācības Baltijas jūrā un vienas no lielākajām pasaulē. To laikā paredzēts naftas produktu vai piesārņojuma noplūdi imitējošas, bet nekaitīgas vielas izmešana jūrā, piesārņojuma likvidēšanas kuģu ierašanās no Baltijas jūras valstīm, vienotas koordinācijas un komunikācijas sistēmas izveide un pilnvērtīga glābšanas operācija notikuma vietā, ieskaitot esošā piesārņojuma savākšanu.

Lasīt tālāk...
 
Noslēdzies ANO Attīstības programmas projekts par PHB saturošu iekārtu izvešanu no Latvijas PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 25 March 2009

2009.gada 30.martā tiks noslēgta ANO Attīstības programmas un Pasaules vides fonda finansētā projekta "PHB saturošu iekārtu savākšana un iznīcināšana videi draudzīgā veidā" īstenošana. Saistībā ar projekta veiksmīgu realizāciju Latvijā aicinām Jūs uz preses konferenci šī gada 26. martā plkst.11:00, ANO namā, Pils ielā 21, Rīgā. Preses konferencē piedalīsies Vides ministrs Raimonds Vējonis, ANO Attīstības programmas projektu biroja Latvijā vadītāja Silvija Kalniņš un SIA "Vides investīciju fonds" valdes priekšsēdētāja Ilze Puriņa.

Lasīt tālāk...
 
MK noteikumu grozījumu projekts par radioaktīvajiem atkritumiem PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 24 March 2009

Image24. martā Ministru kabineta sēdē tika akceptēts Vides ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 19.marta noteikumos Nr.129 „Prasības darbībām ar radioaktīvajiem atkritumiem un ar tiem saistītajiem materiāliem”.

Noteikumu projekts ir izstrādāts, lai pārņemtu Eiropas Padomes 2006.gada 20.novembra Direktīvas 2006/117/Euratom par radioaktīvo atkritumu un lietotās kodoldegvielas pārvadājumu uzraudzību un kontroli.

Lasīt tālāk...
 
Grozījumi likumā par piesārņojumu PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 19 March 2009

19. martā Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais MK likumprojekts “Grozījumi likumā “Par piesārņojumu””.

Lasīt tālāk...
 
Maksas aprēķināšana par atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu un uzglabāšanu PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 19 March 2009

Image19. martā Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts “Kārtība, kādā aprēķināma maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu un uzglabāšanu”.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 18 - 34 no 59
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība