Atkritumi
SIA „Lautus” iegūst vides vadības sistēmas sertifikātu bīstamo atkritumu apsaimniekošanā PDF Drukāt E-pasts
Monday, 29 August 2011

2011.gada 22. augustā Apvienoto Nāciju Organizācijas Attīstības Programmas un Pasaules Vides fonda finansētā projekta „Labāko tehnoloģiju un paņēmienu demonstrēšana un veicināšana veselības aprūpes atkritumu samazināšanas jomā, lai novērstu dioksīnu un dzīvsudraba nonākšanu vidē" partneris, veselības aprūpes atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA „Lautus”, ieguva vides vadības sistēmas sertifikātu atbilstoši ISO 14001:2004.

Lasīt tālāk...
 
Lielā Talka- veids kā par velti izdarīt valsts un pašvaldības neizdarīto PDF Drukāt E-pasts
Saturday, 30 April 2011

Šogad Lielās Talkas sakarā sanāca sarunas ar vairākiem cilvēkiem un rezultātā es nolēmu noformulēt savu viedokli par to, kāpēc es šogad nepiedalos talkā.

Daži argumentē Lielās Talkas lietderībuar to, ka tā saliedē cilvēkus, ka mēs palīdzam savai "valstij", bet, paga, dāmas un kungi- palūkosimies uz šo lietu no citas puses.

Vai tas nav valsts un pašvaldību uzdevums nodrošināt atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūras pieejamību, veikt kontroles funkcijas?

Lasīt tālāk...
 
CNN: Ūdens vairs nenosedz degvielas stieņus Fukušimas AES PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 17 March 2011

Ziņu kanāls CNN izplatījis informāciju par to, ka ūdens vairs nenosedz izlietotās kodoldegvielas kasetes Fukušimas Daiiči AES 4.reaktora izlietotās kodoldegvielas glabātuvē. Šis notikums izraisījis ārkārtīgi spēcīgu siltuma un radioaktīvā starojuma izdalīšanos.

Iepriekš izsludinātā operācija, kuras ietvaros bija paredzēts izmantot armijas helihopterus, lai "nomestu" ūdeni uz izlietotās kodoldegvielas baseiniem ir izgāzusies daļēji ļoti stiprā vēja un daļēji- spēcīgās radiācijas glabātuves tuvumā dēļ.

Lasīt tālāk...
 
IAEA publicē datus par izlietotās kodoldegvielas temperatūru Fukušimas AES PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 17 March 2011

Pusnaktī uz 17.maiju Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (International Atomic Energy Agency, IAEA) mājas lapā publicēti dati par temperatūru izlietotās kodoldegvielas beseinos (sk. zemāk).

Laiks (Latvijas)
4.reaktors 5.reaktors6.reaktors
14.marts plkst. 12:08
84 0C
59,7 0C
58 0C
15.marts plkst. 12:00
84 0C60,4 0C58,5 0C
16.marts, plkst. 7:00
datu nav62,7 0C60,0 0C

 

Lasīt tālāk...
 
Situācija zemestrīcē cietušajās Japānas AES 16.martā PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 16 March 2011

Pēc Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (International Atomic Energy Agency, IAEA) mājaslapās sniegtās informācijas, Japānas atbildīgie dienesti 15.martā pulksten 22:45 pēc Latvijas laika ir veikuši Fukušima Daiiči AES 4.reaktora ēkas "vizuālo apsekošanu" un pēc situācijas uz  15.marta pulksten 23:15, uguns nav novērota.

Tomēr 16.martā pulksten 16:55 pēc Latvijas laika atjaunotā informācija liecina, ka Japānas atbildīgie dienesti "pauž bažas" par situāciju 3. un 4.reaktora izlietotās kodoldegvielas glabātuvē.

Lasīt tālāk...
 
Izsludina noteikumu projektu par atkritumu apsaimniekošanas plānu un programmu saturu PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 10 February 2011

10.februārī Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts „ „Atkritumu apsaimniekošanas valsts un reģionālo plānu un atkritumu rašanās novēršanas valsts programmas saturs, tās saskaņošanas, sabiedriskās apspriešanas, ieviešanas, novērtēšanas un pārskatīšanas kārtība”

Lasīt tālāk...
 
Noteiks valsts nodevas apmēru atkritumu apsaimniekošanas atļaujām PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 10 February 2011

10.februārī Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts „Noteikumi par valsts nodevas apmēru un maksāšanas kārtību par atkritumu apsaimniekošanas atļaujas izsniegšanu un par apstiprinājuma vai piekrišanas izsniegšanu atkritumu pārrobežu pārvadājumiem”.

Noteikumu projekts paredz noteikt valsts nodevas apmēru un samaksas kārtību par atļaujas izsniegšanu atkritumu savākšanai, pārvadāšanai, pārkraušanai, šķirošanai vai uzglabāšanai, kā arī noteikt valsts nodevas apmēru un samaksas kārtību par apstiprinājuma vai piekrišanas izsniegšanu atkritumu pārrobežu pārvadājumiem.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 1 - 17 no 59
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība